Zum Inhalt springen

Regiun Partenz/Tavau

Ord Wikipedia
Regiun Partenz/Tavau
Administraziun
Stadi Svizra
Chantun Grischun
Chapitala Claustra-Serneus
Territori
Surfatscha 835,40 km²
Populaziun 26'257 abitants
(31 da december 2025)
Spessezza 30,9 ab./km²
Vischnancas 11
Coordinatas 46° 48′ N, 9° 49′ OKoordinaten: 46° 48′ N, 9° 49′ O; CH1903: 781512 / 185955
Autras infurmaziuns
Numer UST 1840
Internet
Pagina-web uffiziala

La regiun Partenz/Tavau è in'unitad d'administraziun dal chantun Grischun ch'è entrada en vigur il 1. da schaner 2016.

Vopna Num da la vischnanca Populaziun
(31 da december 2025)
Surfatscha
(in km²)
SchiersAschera63461,66
Claustra-SerneusClaustra-Serneus4499219,81
Conters im PrättigauCunter en il Partenz23518,40
FiderisFideris63425,36
FurnaFurna20033,32
GrüschGrüsch63443,30
JenazJenaz115025,91
KüblisKüblis9138,14
LuzeinLuzein170683,88
Seewis im PrättigauSeewis148549,63
DavosTavau10'738283,99