Zum Inhalt springen

Regiun Surselva

Ord Wikipedia
Regiun Surselva
La Surselva inferiura u Foppa
cun Glion en il center e Castrisch a sanestra

Vopna
Administraziun
Stadi Svizra
Chantun Grischun
Chapitala Glion
Territori
Surfatscha 1373,54 km²
Populaziun 21'325 abitants
(31 da december 2025)
Spessezza 15,5 ab./km²
Vischnancas 17
Coordinatas 46° 46′ N, 9° 5′ OKoordinaten: 46° 46′ N, 9° 5′ O; CH1903: 726150 / 180084
Autras infurmaziuns
Numer UST 1841
Lingua tradiziunala romontsch
Internet
Pagina-web uffiziala

La regiun Surselva è in'unitad d'administraziun dal chantun Grischun ch'è entrada en vigur il 1. da schaner 2016.

Vopna Num da la vischnanca Populaziun
(31 da december 2025)
Surfatscha
(in km²)
Breil/BrigelsBreil173850,64
FaleraFalera65122,36
Ilanz/GlionGlion5101133,48
LaaxLaax210431,71
LumneziaLumnezia2056159,81
MedelMedel/Lucmagn330136,22
Disentis/MustérMustér216390,98
SagognSagogn7776,92
SchlueinSchluein6114,79
SumvitgSumvitg1053101,88
Obersaxen-MundaunSursaissa115170,36
TrunTrun113651,90
TujetschTujetsch1186133,91
ValsVal948175,56
SafientalVal Stussavgia972151,43